Deník zasloužilé mámy

2. února 2017 v 23:28 | mutr

Dneska jsem v Blesku narazila na článek - zde prosím: http://www.maminka.cz/clanek/denik-zaslouzile-mamy-dny-o-kterych-prilis-nemluvime-ale-mely-bychom a cítím potřebu ho okomentovat.
Přiznám se, že jsem to ani nedočetla. Dneska jsem teda taky měla den. Je mi blbě, mám zacpanej nos, kejchám, chrchlám, jsem unavená, do toho balím, děti se hádaj atp., řvou jeden přes druhýho a přes třetího, zase nejedí - ani jeden! Akorát rozhážou rejži po kuchyni; hora nádobí (ještě že přišla slečna na úklid a mám vyžehleno, vytřeno, vydrbanou koupelnu - doporučuju!), bordel na stole, na botníku a tak vůbec. ALE - rozhodně necítím pocit viny, že to je tak, jak to je - to právě píšou v tom článku - skoro mi přijde, jako bych MĚLA mít pocit viny, že nemám umytou linku, protože se mi prostě nechce uklízet, nestíhám atd., a taky nevím, proč by se o takových věcech nemělo mluvit, my to s holkama) rozebíráme úplně běžně.... Kdo tohle psal...?
Chce to trochu sebevědomí a vědomí toho, že to je tak, jak to je a že ač se to někomu může zdát divný, děláme to nejlíp, jak umíme. Jo a taky to chce být trochu línej. Totiž, kdo je línej, nezná stres :) A stres je co? Spouštěčem ošklivých věcí, chorob, hádek atd.
Tak buďte v klidu, zdraví máme jen jedno. A taky se občas vykašlete na úklid, sedněte si třeba k internetu nebo koukejte z okna s kafíčkem v ruce a zavřete uši. A komu provozní binec vadí, ať se nekouká, nebo ať se chopí koštěte!
P.S. Koštěte se má zvlášť chopit manžel/partner reptající na ten binec. Ano ano, stále jsou mezi námi tací, kteří se svých dobrých manželek/partnerek ptají, co dělaly celý den. Za tuhle otázku bych kousala hlavičky. A musím podotknout, že můj manžel to nedělá. Prostě se chopí toho koštěte a jde metat.
PPS: Teď mi došlo, že jsem použila výraz "metat" místo "zametat". To mám samosebou od dětí. Od našeho synka. Ten měl ještě další skvělý výrazy - metač = smeták, otač = ocas, pitač = velký vůz, který není ani náklaďák, ani popelář a konečně Mutač = Tomáš (což bylo nejroztomilejší u "stlejdy Mutače") Taky vymyslel slova pupidýt a fukopel. Pupidýti říkáme od té doby našim dětem a vám dávám svolení ho také použít :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama