Liga pro dětmi týrané matky

20. února 2017 v 21:39 | mutr
Založím Ligu pro dětmi týrané matky!!!

V posledních dnech, přesně asi v posledních 340 dnech, jsem týrána vlastním dítětem. Starší děti pominu, ti mají mouchy věku přiměřené, se kterými se počítá. Ale tohle... Viděli jste film Blbý a ještě blbější? Poslední dobou na něj vzpomínám. Respektive na jeho název. Mé noci jsou totiž taky blbé a ještě blbější a když už si myslím, že to nemůže být horší, přijde ještě horší než blbější noc. Jako dnes.
Abych to vzala od začátku - naše nejmladší dítko, třetí a snad i poslední, spí ze všech nejhůř. První dítě jsem si já pitomec nastěhovala do postele. Propásla jsem ten okamžik, kdy můžete dítě beztrestně vrátit do postýlky. Když zrovna spala klidně, tak jsem si to opravdu užívala. Ňuňat se s děťátkem, když spí, je opravdu krásné. Ale asi jen pět minut, než se začne točit jak hodiny, ve spaní lézt po posteli nahoru a dolů a zleva doprava. Nakonec se zklidnila, v roce a čtvrt se celkem v pohodě naučila spát zase v postýlce, i když mně doháněla k šílenství tím, že chtěla držet pořád za ruku a dloubala mě do nehtu na palci. A ještě ve 4 letech jsme jí občas museli uspávat držením za ruku (pauza - kdo si hraje, nezlobí, kdo si hraje, nezlobí, kdo si hraje, nezlobí, kdo si hraje, nezlobí - nejmladší zrovna teď "vaří" - hrabe se v moukách, krupičkách, strouhance a vločkách a míchá to dohromady.).
Přísahala jsem si, že další dítě mít v posteli nebudu. A povedlo se! Synáček hned první den, co byl na světě, pochopil, že noc máme od toho, že se spí. Položila jsem ho do postýlky, dala mu pusu, řekla dobrou noc a odešla. Až na jednu 14denní přestávku to funguje dodnes. Samosebou byly horké chvilky. Rostlo mu šest zubů najednou - samé výživné jako špičáky a čtyřky, takže to jsem se taky moc nevyspala. Trvalo to skoro dva měsíce s občasnými lepšími dny.
Naše nejmladší taky hned pochopila, že v noci se spí. Stejně jako prostřední se budila pravidelně po 3 hodinách. Vzala jsem si jí do postele, přiložila a usnula jsem. Po chvíli jsem se probudila, vrátila jí a pokračovala ve spaní. Docela dobrý systém - skoro se nestihnete pořádně probudit a zase spíte :) Ale - a teď to přijde - od čtvrtého do dvanáctého měsíce se budila pravidelně po dvou hodinách a v mezičase ti dva starší. To už bylo horší. Do toho rostly zuby, takže se kolikrát stalo, že jsem byla ráda, že spím v kuse aspoň hodinu.
Teď to ovšem nabralo grády - miláček se v noci probudí a minimálně dvě hodiny je vzhůru. Sice se jí nemusím starat o zábavu, ale spát se u toho taky nedá. Takhle je to třeba pět dní za sebou, pak přijde světlejší noc, kdy se probudí jen 2x nebo 3x a v mezičase ti starší (občas se povede, že spí zrovna celou noc - zázrak!). A dnes, dnes to byl pekelnej hardcore - šla jsem spát o půlnoci (bavili jsme se s manželem o zateplování domů polystyrenem) a děťátko se ale usmyslelo, že se zrovna probudí a spinkat se nebude. Zkrátím to - usnula až po třetí hodině. Do toho řvali ti dva, protože se tahali o peřinu a bylo jim vedro či co, takže tady řvaly ve tři ráno tři děti. Ve 3,30 jsem vstávala zase k prostřednímu, pak jsem konečně usnula. V 6,30 po zaslouženém 3hodinovém spánku 2x přerušeném těmi staršími jsem šla udělat řvoucímu tyranu mlíčko (té noci po páté) a padla ještě na chvilku do komatu. Tyran se probudil v 7.20, jelikož už jsem to s nervy nevydržela a musela zvýšit hlas na ty dva, aby se chopili hrnků.
A ještě douška na konec - odpoledne malá odpadla v půl jedné, já ve třičtvrtě a ve 14.15 byla vzhůru... (pro ty co nechápou - obvykle spí minimálně o hodinu déle, takže jsem neměla pro sebe ani minutu volného času - totální tyranie!!!!)
Co bude dnes v noci??? (není tady žádnej bojavej emotikon, tak si ho představte)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama