Kolik mi bude, až ti bude?

28. března 2017 v 11:24 | mutr
Následující řádky jsem psala 12.2.2016 na svém FB. Nevím, jestli je to pro pobavení, ale třeba se vám to bude líbit. Já jsem tedy ráda, že období viz níže máme za sebou a snad si na to třeba za dvacet let s láskou vzpomenu. Zatím je to pořád ještě pekelná vzpomínka.

Pomóc! Hilfe! Help! Aiuto! Volám ve všech světových jazycích! Dítě se mě dnes asi už 20x ptalo (a to nepřeháním, možná spíš ubírám, vážně!), kolik kdy komu bylo. "Kolik ti bylo, když jsem se narodila? Kolik ti bylo, když bylo babičce jako teď tobě? A kolik bude dědovi, až mi bude jako tobě? A kolik bylo babičce, když bylo mojí prababičce jako teď tobě? A kolik bylo strejdovi, když bylo babičce jako teď tobě? A kolik bylo tomu pánovi, když hrál toho prince? A kolik je mu teď? A kolik je tý princezně? A kolik jí bylo, když hrála tu princeznu? A kolik je našemu doktorovi? 78 asi? A kolik mi bude, až bude dědovi 80? A kolik mi bude za 10 let? A kolik bude ségře, až mi bude 15 a kolik bude bráchovi? A kolik mi bude, až bude ségře 10? A kolik bude tobě za 10 let?
Tohle je, vážení, daleko horší než "proč?". Protože to prostě něco odpovíte, ale tady ještě počítáte, protože vaše poctivost vás nenechá říct první číslo, který vás napadne. Ale asi s tím začnu.
Hádejte, kolikrát se mě dítě zeptalo, zatímco, tenhle žblept píšu.

A v těchto dnech jsme postoupili na vyšší level - teď se dítko ptá, kolik je třeba 7528 x 159. Tatínek jí tuhle ve Švejkově duchu odpověděl, že 728. Dále následují dotazy jako: kolik je 2x8? Kolik je 10x6? Za kolik měsíců půjdu do školy? Za kolik dní budou prázdniny? Za kolik týdnů pojedeme k moři? A kolik je to dní? A kolik je to vteřin? (ááááááááááááááá!!!!!!!!) A kdy budeš mít narozeniny? A kolik je to hodin? A kdy bude zase Ježíšek? A kolik je to měsíců? A kolik je to vteřin? (Dost oblíbená otázka... Pevně doufám, že jste na tom s násobením 60 lépe než já.) A kdy bude mít tatínek narozeniny? A kdy bude mít babička narozeniny? Kolik je to hodin?
Šílím!!!!! Jsem zvědavá, na co se bude ptát příští rok.
Musím ještě říct, že náš prostřední se zajímá jen o autíčka a období proč trvalo asi tak hodinu. Takže jsem si to dala zatím jen jednou. Uvidíme, co naše nejmladší. Povídá hodně, ale svou řečí. Vůbec jí není rozumět. Říká jen ham, táta, dneska řekla máma a chtěla po mně, abych si navlíkla její rukavici, v neděli řekla éro, (teď zrovna rozsypala kafe, omatlala židli a podlahu v kuchyni jogurtem, rozházela tu těstoviny a špagety, prdelní ubrousky a trochu mouky. Máte-li hlad, přijďte k nám - můžete mi vylízat podlahu a máte výživný oběd :D ) Ještě říká (teď řve, protože lezla pod židli a praštila se do hlavy, musím to přerušit a jít utěšovat.) (na chodidle má nalepené kávové zrno), teď neříká nic, protože pořád řve. Taky jsem využila řevu, abych jí ostříhala nehty. Většinou zvládnu ostříhat jeden nehet denně.
Pomóc!!!! Dítě mě mučí!!!!
Pokračování příště.....

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama