Co se to děje? + recept na guláš

5. dubna 2017 v 15:08 | mutr
Co se to děje? Malá spí a já uklízím nádobí, věším prádlo, smetám zeleninu a špagety od včera z jídelní stoličky a ze země, cpu pračku - no dobře, koukám přitom na Teorii tygra, ale pořád to stopuju, abych mohla jít tu a tam a nepřišla o děj.
Asi už se na to tady nemůžu dívat nebo co. To já teda normálně nemůžu, ale nic s tím nedělám.
Například sním o tom, že budu večeřet u čistého stolu. To jako že ho nebudu muset uklízet a drhnout, než si na něj položím talíř. Jen taková drobnost - přijít k čistému stolu, položit si na něj talíř s dobrým jídlem a v klidu se najíst... ó jé... A to sním o mnoha dalších věcech. Jestli myslíte, že jsou to třeba prachy nebo dovolená v Karibiku, tak jste na omylu.

Večerní edit:
Vařím guláš, tedy snažím se vařit. A víte, jak se takový guláš dělá? Tak to jdete do špajzu pro cibuli, cestou vyřešíte roztržku mezi synem a nejmladší dcerou - rvou se o motorku, do toho odběhnete vyřešit smr-tel-nej problém do pokojíčku, pak se vracíte do špajzu, posbíráte trilion krámů ze země, vyřešíte roztržku mezi synem a nejmladší dcerou - rvou se o motorku, vezmete cibuli, položíte jí na stůl, připravíte si prkýno a nůž a nejmladší dceru se snažíte zcela marně odehnat od stolu. Tak si ji posadíte na klín, namalujete sluníčko, vrátíte jí na zem a necháte jí vyřvat se, protože potřebujete nakrájet tu cibuli. ALE - děti potřebujou napít, tak jim dáte pití, vyřešíte další různici a nakrájíte první půlku cibule. Zodpovíte synovi několik otázek týkajících se cibule, dáte mu jí očichat, pak to samé uděláte s nejmladší dcerou a nakrájíte další půlku cibule.. atd. atd. Cibule už bublá na sádle, syn brečí že je znaven, že si jde odpočinout, protože je mu blbě. Vyženete ho na záchod, protože je jasné, že brzo usne. Nechce čůrat, nechce čůrat, NECHCE ČŮRAT, jdete zkontrolovat děti do koupelny, vyženete syna na záchod, kde se VYČŮRÁ, zamícháte cibuli, zkontrolujete, jak si syn myje ruce a máte chuť ho nakopnout, protože u toho brečí, že nechce stupínek, pak brečí, že nedosáhne na mýdlenku. Nejmladší dcera chce do mističky s nakrájenou hruškou napustit vodu (předtím totiž si nechala vodu napouštět od starší sestry, která se sprchuje). V naprostém zoufalství z naběhaných kilometrů a bilionu otázek jí tu vodu do mističky natočíte, načež tato ji vyleje. Rezignovaně odcházíte do kuchyně zamíchat cibuli. (Mezitím se nějakým zázrakem podařilo nakrájet maso, přičemž zjistíte, že ten poslední kus kližky, ten, co jste chtěli, přímo ten!, je nějakej divnej, tak ho vrátíte zpátky do lednice. Utrhnete kus papírového ubrousku a se sladkým úsměvem ho podáte nejmladší dceři, aby šla tu louži do koupelny vytřít. Zamícháte cibuli. Mezitím taky vyřizujete pracovní maily, jsem zapomněla dodat. Dcerka přinese mokrý ubrousek, vyhodíte ho do koše a radši nechcete nic vědět. Jdete synovi, který se nějak probral, vyndat z pod postele šmoulí knížku (vel. 2x1,5 cm), hodíte maso na cibuli a mícháte. Dáte do předtím již vydesinfikované vany (starší dcera má moluska) mladší dceru a jdete zamíchat maso. Syn se praští do hlavy, takže jdete pofoukat bebíčko, dát pusinku a vyprávět, jak jste se coby malé robě praštilo do hlavy o rantl fontány, zkontrolujete dítě v koupelně, zamícháte maso a dovyprávíte příběh.... ježiš, to už je tak dlouhý... A to jsem určitě něco zapomněla... to už se snad ani nedá číst. Ale dobře se mi to píše, mě baví psát. Píšu všemi deseti :)
Zkrátka zrovna když už jsou všechny děti v péči peřinek, zrovna se vám začne maso napejkat, tak tam nastrkáte papriku a protlak a mícháte a mícháte a vdechujete ten úžasný uklidňující odér a začínáte cítit večerní klid. No a zbytek receptu je v kuchařce. Zítra z toho bude doufám opět výbornej guláš. Jen není zalit vývarem. Chtěla jsem udělat vývar se zeleninou, ale zapomněla jsem koupit mrkev a taky už bych na to neměla mozkovou kapacitu.
Tak se mějte a vařte v klidu, pokud možno.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama